Hedefimiz; eğitimciler / araştırmacılar ile insan dokusunu buluşturarak bağışın amacını onurlandırmak.

Doktor ziyaretinden en iyi şekilde yararlanmak

Başarılı bir doktor ziyareti, bazı sağlık koşulları ile uygun tedavi seçenekleri sunar ve olası sorunları tanımlamak için stratejiler sağlar. 

04Mayıs16

Başarılı bir doktor ziyareti, bazı sağlık koşulları ile uygun tedavi seçenekleri sunar ve olası sorunları tanımlamak için stratejiler sağlar. Tıbbi profesyoneller ile başarıyla bu konuları ele almak için uygulayabileceğiniz birkaç adım vardır. Louis Üniversitesi uzmanları; hastaların doktor randevularına getirmeleri için bir torbaya; reçeteli ilaçları, bitkisel takviyeleri, vitaminler gibi reçetesiz tedaviler, toplamalarını öneriyor. Takviyelerin ve gerekli olan ilaçların bazen olumsuz yönde birbirleri ile etkileşime girmesi nedeniyle Tıp uzmanları bu bilgilere ihtiyaçları olduğunu reçete şişeleri üzerindeki etiketler, doz düzeylerinin önemini vurguluyor. Yapılan öneriler arasında hastaların tam olarak tıbbi geçmişi ve tıp uzmanları ile sağlık sorunlarını tartışabilecek kadar hazırlıklı olmaları gerekliliğinin; hatırlamalarına yardımcı olacak ise yazmalarının uygun olduğunun altını çiziyorlar. Hastalık belirtileri hakkında düşünmek ve onları izlemek zaman alır; bu yüzden bazı soruları kendinize sormuş olmanız gerekir:

• Semptomlar ne kadar uzun devam etmektedir?
• Belirtiler sürekli veya aralıklı mı?
• Rahatsızlık düzeyiniz nedir?
• Belirtileri daha iyi ya da kötü yapan nedir?
• Günlük aktivitelerden sonra daha kötü hissediyor musunuz?

İşte etkili bir doktor ziyareti sağlanması için diğer ipuçları:

Ziyareti öncesinde:

Sağlık sigortası sağlayıcınızla konuşarak, sağlık sigortanız çerçevesinde tercih ettiğiniz hastane ve laboratuvarları tercih etmelisiniz. Önceden bu gerçekleri bilmek oluşabilecek cepten fazla ödemelerinizin azalmasını sağlar.
Son 12 aydır görmüş olduğunuz uzmanların ve gitme nedenlerinizin bir listesini tutun.

Ziyaret sırasında:

Eğer ilaç maliyeti hakkında endişeler duyuyorsanız hangi sağlık sigortası kapsamında olduğunuzu ya da olmadığınızı doktorunuza söyleyiniz.
Doktorunuza karşı dürüst olun; eğer sigara kullanıyor ve egzersiz yapmıyorsanız bunu kabul etmek utanmayın. Doktorların doğru bir teşhis yapmaları ve doğru tedavi için bu bilgileri bilmeleri gerekebilir.
Tanı ve tedavi planınızdan emin olun. Gerekirse, bilgileri tekrarlamak ve ek sorular sormak için doktorunuza danışın.

Ziyaretten sonra:

İlaç eczanede çok pahalı gibi görünüyorsa, doktorunuzu arayın. Doktorunuzun daha az pahalı, sigortanızın karşılayabileceği ya da alternatif bir reçete yazması mümkün olabilir.

Doktorunuzu ziyaret ederken hasta olarak; sağlık geçmişinizi , sigorta kapsamınızı , mevcut semptomlarınızı ve daha önce uygulanan tedavilerinizi onunla paylaşmanız doğru bir teşhis yapması ve uygun tedaviyi önermesi açısından önemli olacaktır.

Kaynak:
http://www.sciencecare.com/blog-getting-the-most-from-a-do…/

Her Anjina Kalp Krizi Midir?

5 Adımda Tiroid Bozukluğu Belirtileri

İyi Bir Gece Uykusu için Mücadele