Hedefimiz; eğitimciler / araştırmacılar ile insan dokusunu buluşturarak bağışın amacını onurlandırmak.

Tıbbi Araştırmalar ve Tüm Vücut Bağış

Science Care, Doku Bağışı ile ölümden sonra bile hayata iz bırakmak isteyen bağışçılar ile eğitimcileri/araştırmacıları bir araya getiren ve bağışın kalıcı bir miras yoluyla bırakılmasını sağlayan doku bankasıdır. 

09Ağustos16

 

Bu yöntem ile pek çok araştırmanın önünü açtığı gibi bu araştırmalarda kullanılan doku sahiplerinin bağışlarını onurlandırmaktadır. Bu açıdan İnterra’nın en büyük misyonu bu bağışın layıkıyla gerçekleştirilmesidir. Bağışçılarımızın hiçbiri medikal bir malzeme ya da ürün değildir. Onlar bir zamanlar yaşamış, bağış yapmak gibi bir kararı vermiş hala aileleri hayatta olan, hala arkadaşları olan; ancak şu an hayatta, bizlerin arasında, bulanamayan insanlardır. 
Yapılan bağışlar geleceğe umut verir niteliktedir. Geleceğin iyileştirilmesi, hastalıkların nedenlerinin bulunması, ileri cerrahi prosedürler, iyi birer cerrah olmanız yönünde sizlere ve bizlere ışık kaynağı, yol haritası olur.

Kimler Bu Programa Bağış Yapabilir?

Organ bağışlarının aksine Tüm vücut doku bağışlarında geçirdiğiniz hastalıkların önemi yoktur. Kanser misiniz? Artrit veya şeker hastalığınız mı var? Kalbinizde sorun ya da daha önce geçirmiş olduğunuz travmatik bir kazanız? Hiç sorun değil! Science Care Tüm Vücut Bağış Programına göre dokularınızı bağışlayabilirsiniz.
Doktorlar ve tıp öğrencileri, yapılmış olunan bağışlar sayesinde; yeni hayat kurtarıcı tıbbi - cerrahi prosedürleri ve teknikleri araştırma yeteneğini kazanır.

Bir yaşamı onaylayan seçim de bağış da son derece bireysel bir karardır. Mümkün olan her şekilde, Science Care ve İnterra iş birliği ile tüm bağış süreçleri sıkı kurallara bağlı kalarak bağışçılarımızın kararlarını onurlandırır.

İşitme kaybı: Gerçekleri Öğrenelim!

Organ Bağışı İçin Donör Gereksinimleri

İyi Bir Gece Uykusu için Mücadele