Hedefimiz; eğitimciler / araştırmacılar ile insan dokusunu buluşturarak bağışın amacını onurlandırmak.

Tüm Vücut Bağışı Hakkında Bilgiler

Tüm vücut bağışı sorusu sık sık ortaya çıkar, sevdiklerini kaybetmiş kişiler genellikle başkalarının gelecekteki acılarını hafifletmek için bir yol olarak tüm vücut bağış programını düşünür. 

18Temmuz16


Birçokları için, yaşam ölümle amacıyla planlanmıştır. Tüm vücut bağış hastalar bugün ve gelecek nesiller için yaşam kalitesini artırabilir tıbbi araştırma ve teknolojideki gelişmelerin geleceğinin oluşmasını sağlar. Amerikalıların % 90'ı organ ve doku bağışı desteklediklerini söylüyorlar, ama sadece % 30’u bu konuda harekete geçiyor.

Tüm Vücut Bağışı nedir?

Tüm vücut bağışı ve organ bağışı birbirinden farklı kavramlardır. Tüm vücut bağışı tıbbi araştırma ve eğitim için insan dokusu kullanmak amacıyla araştırmacılara doku sağlarken; organ bağışı, yaşayan ve çeşitli hastalıklar nedeniyle organ nakli bekleyen insanlar için uygun donörler ile organ sağlar. Tıbbi araştırma hastalıkları, protez teknolojisi, yeni cerrahi ekipman geliştirme, iyileştirme tedavileri hakkında soruşturma içerir. Buna ek olarak, tüm vücut bağış yeni cerrahi teknikler üzerinde eğitmek için cerrahlara olanak sağlar, doktorlara “ilk müdahale hayat kurtarıcı prosedürlerini” öğrenmek için izin verir. Organ bağış da tüm vücut donör olabilir.

Tüm Vücut Bağışı hakkında bilmiyor olabileceğiniz şeyler:

• Yaş sınırı yoktur
• Vücudunuz "sağlıklı" değilse bile vücudunuzun bağışını yapabilirsiniz
• Vücut bağışı sonrası kalıntılarını yakılmış olarak alabilirsiniz
• Bağış yapan kişilerin Science Care aracılığıyla ücretsiz kremasyonu olur, ölüm belgesi vücudun taşınması ve dosyalama detayları bankamızda saklanır ayrıca cenaze masrafları için de binlerce dolar ödemek zorunda kalmazsınız.
• Ön kayıt gerekli değildir
• Science Care, “Arbor Day Vakfı” işbirliği içinde her bağış için her donör onuruna bir ağaç diker.

Ne Tür Araştırmalar Bedeninizde Yapılacaktır?

Yapılan araştırmalar türü, geçen zamanın araştırma ihtiyaçlarına bağlıdır. Science Care, donörler ve araştırmacılar için sıkı gizlilikle bilgilerini korur. Araştırma projelerinde donör aileleri ve donörlerin isimleri tıbbi araştırmacılar ile paylaşılmaz. Science Care, bağış sürecinde donörlerin dahil oldukları tıbbi araştırma türleri hakkında bilgiyi ailelerine sağlar.

Bir İşitme Testi Almalıyım

Yaşlanan Bir Nüfus için Egzersiz ve Fiziksel Aktivite

Kalp Hastalığını Tanıma