Hedefimiz; eğitimciler / araştırmacılar ile insan dokusunu buluşturarak bağışın amacını onurlandırmak.

Yaşlanan Bir Nüfus için Egzersiz ve Fiziksel Aktivite

Çoğu insan gibi, egzersiz dahil olmak üzere fiziksel aktivite, yaşlı yetişkinlerimiz için de iyi sonuçlar yaratır; ancak, birçok kişi yaşlandıkça, özellikle, mümin ağrı ya da yaralanmalara neden olacağı düşüncesiyle egzersizden kaçınır. Oysaki fiziksel olarak aktif olmak ve egzersiz için birçok farklı yol vardır; sadece sizin için en iyi olanı bulmalısınız.

20Temmuz16

 

Peki neden fiziksel aktivite bu kadar önemli?

Fiziksel olarak aktif olmak, yaş olarak bağımlı kaldığınız vücudunuza bağımsız kalmaya devam etmenize yardımcı olabilir. Düzenli fiziksel aktivite uzun vadeli sağlık faydaları sağlayabilir. Düzenli, egzersiz ve fiziksel aktivite insanlar yaşlandıkça gelişen bazı hastalıkların ve engelli yakalanma riskini azaltabilir. Sağlık sorunlarınız varsa, egzersiz hala size yardımcı olabilir. Artrit, kalp hastalığı, yüksek tansiyon, şeker hastalığı ve: egzersiz gibi birçok kronik hastalıkların tedavisinde önemli bir rol oynar.

Yaşlı yetişkinlikte yapılacak olan egzersizlerden yaralanma ya da sakatlanma durumlarından çekinme anlaşılır, ancak size zarar vermeyecek egzersiz tipleri ile vücudunuzun yaşlanmasını, kaslarınızın erimesini önlemeniz mümkün. İlk başladığınızda bazı rahatsızlıklar gözlenebilir (kas ağrıları ve yorgunluk gibi). Bir egzersiz programına başlamadan önce bir uzmana gözetiminde size verilen programın size uygunluğundan emin olmanızda fayda var. Programınıza başladıktan sonra vücudunuz daha iyi hissetmeye başlayacaktır; fiziksel olarak aktif olmanın faydalarını günlük yaşantınızda asla çıkamam dediğiniz merdivenleri çıkabilmenin size verdiği mutlulukla gözle görülebilir şekilde fark edersiniz.

Yetenek düzeyi için güvenli ve uygun faaliyetleri gerçekleştirmek, bir egzersiz programına başlamadan önce önemlidir. Eğer korkuyorsanız, var olan bir yaralanmanız var ise ya da nerede başlayacağınızı bilmiyorsanız fiziksel terapistler bu konuda son derece yararlı olabilirler. Fiziksel terapistler, mevcut vücut durumunuzun; güçlü ve zayıf yönlerini değerlendirir. İyi bir fizyoterapist; hedef alanları güçlendirmek ve bağımsız bir egzersiz rutini ile ilerleme sağlayacak bir egzersiz ve / veya tedavi programı hazırlayacaktır.
Fiziksel aktivite ve egzersiz, birçok farklı biçimler olabilir, Örneğin: Programınızda “Kalori yakmak” temeli var ise, bahçe düzenlemesi ile ilgilenebilir, köpeğinizi belirli rutinlerle yürüyüşe çıkarabilirsiniz. Emin olun bu bahsettiğimiz fiziksel aktiviteler bile günlük rutininizde yer aldığında vücudunuz için inanılmaz sağlıklı sonuçlar doğuracaktır. Egzersizler genellikle kişiye özel olarak planlanmalıdır: fiziksel aktiviteniz öncelikli olarak kilo vermek mi?, kaslarınızın ya da kemiklerinizin güçlenmesi mi? bu sorulara fizyoterapisttiniz sizin yerinize cevap verecektir. Bu programlardaki eğitimler; yoga, tai-chi, aerobik vb. olabilir aynı zamanda oturmuş yoga ve su aerobik gibi yaşlı yetişkinler için tasarlanmış pek çok egzersiz sınıfları vardır. 
Size uygun olan egzersiz programları hakkında karar verebilmek için; doktorunuza ve / veya herhangi bir egzersiz rutinine başlamadan önce bir fizyoterapiste danışmanızı tavsiye ederiz.

Organ Bağışı İçin Donör Gereksinimleri

Tıbbi Araştırmalar ve Tüm Vücut Bağış

Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı